flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Українці більше довіряють місцевим судам, ніж апеляційним

06 листопада 2014, 16:35

Такі результати опитування громадян-відвідувачів судів щодо доступності, ефективності та неупередженості правосуддя в Україні, які були презентовані 5 листопада.

Як пояснили у ВССУ, оцінювання проводилося в усіх судах України, за винятком АРК, Луганської та Донецької областей, і тривало упродовж 1-5 вересня. За цей період було опитано 21 732 респонденти, яким пропонувалося оцінити організаційну та процесуальну діяльність судів, зокрема, зручність умов перебування у

суді, повноту, якість та доступність інформації, ставлення суддів та працівників апаратів, а також висловити свою думку щодо довіри до судової влади.

Загалом громадяни позитивно оцінили організацію роботи судів, у тому числі зручність умов перебування в судових установах та інформаційну діяльність судів. Водночас експерти помітили певну особливість у відповідях громадян стосовно організації роботи судів та ефективності виконання суддями своїх обов’язків. Так, якщо функціонування місцевих судів було оцінено позитивно, то щодо апеляційних – була достатня кількість негативних відгуків.

«Ймовірно, існують певні об’єктивні причини такого підвищеного рівня критичності у сприйнятті громадянами діяльності апеляційних судів, і, мабуть, ця ситуація потребує особливої уваги з боку Ради суддів України, рад суддів спеціалізованих судів та зборів суддів апеляційних судів», – зазначив Андрій Алєксєєв. За його словами, результати дослідження зафіксували задовільний рівень довіри громадян до конкретних судів, у яких розглядалися їх справи (55,84%). Але при цьому рівень довіри тих самих респондентів до судової влади загалом значно нижчий

(31,8%).

На думку експертів, такі дані моніторингу можуть свідчити, що громадяни очікують від судової влади ініціатив та практичних кроків з реформування системи правосуддя, зміцнення незалежності суддів та підвищення рівня довіри.

У свою чергу Голова Ради суддів загальних судів, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик зауважив, що вирішення багатьох проблемних питань, виявлених під час дослідження, знаходиться не лише у компетенції судової влади. «Підвищення довіри до судової системи є завданням всього суспільства, а не лише суддівського корпусу. Тому результати опитування повинні бути адресовані й іншим державним органам, зокрема і представникам  законодавчої влади. Очевидно, що потрібно створити такий механізм, який би надавав можливість більш оперативно коригувати законодавство», – наголосив Павло Гвоздик.

Одночасно з моніторингом громадської думки проводилося опитування суддів, адвокатів, представників громадських організацій стосовно стану

незалежності суддів України. Результати цього дослідження наразі опрацьовуються і будуть оприлюднені вже на початку грудня цього року.   

за матеріалами сайту: zib.com.ua