Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21 вересня 2021 року суддею Чигиринського районного суду Черкаської області було винесено обґрунтоване рішення у справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил тримання собак і котів» .
ДОВІДКОВО: громадянин З., будучи власником собаки породи «Дворова» утримував свою незареєстровану собаку на неізольованій території, що допустило її втечу, внаслідок чого собака нанесла тілесні ушкодження дитині. У діях громадянина З. встановлені ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП, об’єктивною стороною якого визначено утримання незареєстрованого собаки та нанесення ним тілесних ушкоджень. Як виявилося в процесі розгляду справи, собаку громадянин З. не реєстрував, оскільки не знав про таку вимогу і в населеному пункті, де він проживає, така реєстрація не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що громадянин З. не міг порушити вимоги чинного законодавства в частині обов’язкової реєстрації належного йому собаки у зв’язку з відсутністю визначеного органом місцевого самоврядування порядку такої реєстрації. Покладення на особу обов’язку виконувати певні дії без визначення порядку виконання такого обов’язку та, у визначених випадках, без повідомлення особи про наявність такого обов’язку та порядок його виконання, є порушенням фундаментальних принципів права, зокрема верховенства права, складовою якого є принцип правової визначеності.
За таких обставин, не спростовуючи факту належності домашньої тварини громадянину З. та факту нанесення цією домашньою твариною тілесних ушкоджень дитині, суд приходить до висновку про відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП, що у свою чергу є підставою для закриття провадження у справі відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Вказані висновки суду не звільняють громадянина З. від можливої цивільно-правової відповідальності за завдану шкоду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.